Zespół muzyczny Żagań, Żary, Zielona Góra - Blue Binders

Blue Binders w akcji!

Zespół muzyczny Żagań, Żary, Zielona Góra – mini poradnik jak dobrze wybrać kapelę na wesele.

Jednym z kluczowych wyborów, aby wesele było udane, z pewnością jest zespół. W okolicach Żar, Żagania, Zielonej Góry można znaleźć wiele zespołów, oferujących oprawę muzyczną, więc wybór nie jest łatwy. W tym momencie pomoc niesiemy my – zespół muzyczny Blue Binders. W tym artykule nie chcemy przekonywać Was, że to właśnie my jesteśmy najlepszym wyborem na wasze wesele – postaramy się tutaj podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę i jak wybrać zespół, aby odpowiadał waszym wymaganiom.

Przy wyborze orkiestry na wesele musicie przede wszystkim wiedzieć, czego oczekujecie od zespołu. Najważniejsze pytanie, które musicie sobie zadać przed rozpoczęciem poszukiwań to:

– Jaką muzykę powinien grać zespół? Czy ma unikać biesiady i disco polo, czy może tylko takie style muzyczne powinien grać? A może zespół powinien zabawiać gości najnowszymi hitami, starszymi przebojami i mieszanką disco polo wraz z biesiadą jednocześnie? Zespół Blue Binders, z własnego doświadczenia, doradzić może, że ostatnia opcja jest najlepsza – miks najnowszych hitów, disco polo i biesiady (oczywiście z umiarem), starych (największych) przebojów to mieszanka wybuchowa na weselu, która gwarantuje niesamowitą zabawę!

– Jakie zabawy chcielibyście na weselu i oczepinach? W tym temacie najważniejsze jest wyczucie smaku i wysoka kultura osobista zespołu. Przecież nikt na weselu nie chce zabaw, po których pozostanie niesmak.

– Jaki posiadacie budżet na wynajęcie zespołu? Tutaj kwoty są zależne od ilości osób w zespole, czasu wynajęcia, czy chcecie wynająć zespół również na poprawiny. Musicie pamiętać, że zespół drogi nie oznacza od razu świetnej zabawy, dlatego cena nie równa się jakości w tym przypadku. Oczywiście nie należy tego też ignorować, gdyż na pewno za 1200zł nie wynajmiecie profesjonalnego zespołu. Minimalna kwota, za którą profesjonalny zespół zagra to około 1800zł za samo wesele (skład 3 osobowy).

Po odpowiedziach na te pytania możecie zacząć szukać – teraz już wiecie, czego chcecie! W dobie Internetu każdy rozpoczyna poszukiwania właśnie w sieci. Po wpisaniu frazy „zespół muzyczny na wesele Żagań” itp. w wyszukiwarkę Google, na liście pojawiają się strony zespołów muzycznych z okolic Żar, Żagania i innych miejscowości województwa lubuskiego (w tym i strona nasza – Blue Binders). Z reguły większość zespołów posiada na stronach swoje demo, które obrazuje Wam, w jaki sposób zespół prezentuje się artystycznie. Jeżeli znajdziecie też na stronie wybranego zespołu ich nagrania video z imprez, warto je obejrzeć, gdyż to pokazuje Wam, jak naprawdę jest na weselu, gdzie gra dany zespół. W dzisiejszych czasach w studiach nagraniowych można zrobić cuda, dlatego jeżeli demo zespołu brzmi naprawdę profesjonalnie – warto poszukać video z ich udziałem, aby później nie zdziwić się, że w „realu” brzmią całkiem inaczej niż na nagraniach mp3. Należy zwrócić uwagę, że bardzo dużo zespołów nagrywa swoje demo na własną rękę, na swoim sprzęcie (tak jak Blue Binders) – takie demo nie brzmi tak profesjonalnie jak ze studia nagrań, ale jest bardziej wiarygodne (wtedy nagrania video nie są niezbędne, choć to zawsze plus dla zespołu). Nie należy zaprzestać poszukiwań tylko i wyłącznie na Internecie – pytajcie znajomych, rodzinę, oni zawsze podpowiedzą, jeśli będą znali ciekawą kapelę. Zwracajcie również uwagę na wygląd zespołu – kapela z klasą zawsze będzie miała ciekawą prezencję. W naszym przypadku niebieskie kapelusze połączone z niebieskimi krawatami robią niesamowite wrażenie wśród gości – to właśnie wizytówka Blue Binders!

Macie już zespół, którego nagrania i wygląd przypadły Wam do gustu? Nie ma na co czekać – dzwońcie! Jest to niezbędne, aby otrzymać informację dotyczące zabaw na weselu, ceny i wielu innych informacji o zespole. Taka rozmowa telefoniczna ukazuje Wam wstępne podejście kapeli do klienta – to bardzo ważne! Teraz już tylko pozostaje Wam się umówić na prezentację na żywo (jeżeli macie taką potrzebę) i rezerwacja terminu Pamiętajcie – poszukiwania zespołu musicie zacząć najpóźniej 7-8 miesięcy przed weselem (później większość nie ma wolnych terminów i nie będziecie mieli dużego wyboru)!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Blue Binders – posiadamy wszystkie w/w zalety idealnego zespołu na Wasze wesele!

Zapraszamy również do oglądania naszych filmów video z wesel: